Zjazdy Wyszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbywać się będą raz w miesiącu – w pierwszą lub drugą środę miesiąca. Najbliższe – 7 listopada 2012 roku o godz. 10.00. Zaprosiliśmy na nie panią Darię Galant i pana Jerzego Sitka. Prócz prelekcji wygłoszonych przez wspomniane osoby omówione będą sprawy organizacyjne, w tym uruchomienie kółek zainteresowań (turystyczno-krajoznawczego, nauki języka angielskiego, tańca, komputerowego).

Zmianie uległo miejsce spotkań – sala im. prof. Ludwika Maciąga w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie, ul. Sowińskiego 80, III piętro.

Prócz spotkań w Wyszkowie raz w miesiącu (najczęściej w ostatnim tygodniu miesiąca) chętni (zapisy odbywać się będą podczas zjazdów) będą wyjażdżać na spotkania Pułtuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Najbliższy wyjazd we wtorek 23 października 2012 roku o godz. 16.00 sprzed budynku Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” ul. Prosta 7. Wykład o Piotrze Skardze wygłosi prof. Radosław Lolo.

Zarząd Wyszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wyszkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował rok akademicki 2012/13 wykładami prof. Janusza Bielskiego nt. Tybetu i poczucia samotności osób starszych. Zjazd inauguracyjny, do którego doszło w sali teatralnej plebanii parafii pod wezwaniem św. Idziego w Wyszkowie w środę 10 października, uświetnił występ Zespołu Śpiewaczego „Wrzos” Więcej »

Zapraszamy serdecznie słuchaczy i wszystkich chętnych na wykład inaugurujący rok akademicki 2012/2013 Wyszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który odbędzie się w środę 10 października 2012 roku o godz. 12.00 w auli plebanii Parafii św. Idziego w Wyszkowie przy ul. Białostockiej 12.

Wykład wygłosi prof. Janusz Bielski. Tematem pierwszej części wykładu będzie poczucie samotności seniorów, a drugiej – kulturowe wartości olimpizmu. Nadto przedstawiciele wyszkowskiego Uniwersytetu podzielą się wrażeniami z uczestnictwa w Ogólnopolskim Forum III Wieku, które odbyło się w dniach 5-8 września 2012 roku w Krynicy Zdroju. Inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu uświetni występ Zespołu Śpiewaczego WRZOS.

Zarząd Wyszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku